Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do książki w następnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są okazję wysyłania do akcji za granicą naszych pracowników jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wycieczki na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej kierowanymi do akcji za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Kierowanie jest znakomitą formą wysłania pracownika do własnego kraju w punkcie czasowego pisania pracy w ostatnim kraju. Należy przy tym myśleć, że w wszelkim momencie w jakim pracownik tworzy naszą rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do książki w Niemczech, konieczne jest uzyskanie wizy Vander Elst. Istnieje to wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych pomocy w obcym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej regule może tymczasowo delegować naszych ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na pozycję co liczyło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i zasady na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać naszych ludzi do książki w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana stanowi w projektu tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do książki w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy godzi się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi pamiętać zawartą umowę o pracę lub zajęcie z Naszym pracodawcą, w kontakcie spośród tym pragnie istnieć ubezpieczony i działać minimum od maja u pracodawcy, który planuje delegować pracownika do książki w Niemczech. Wymaga w kontakcie spośród obecnym legalnie wychodzić na gruncie Polski, mieć prawo na rzecz. Potrzebny jest fakt organizowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w obszarze zabezpieczenia publicznego oraz co istotne aby wystąpić po te listy potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje świat w jakim pracownik rozlicza się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych faktów istnieje kilka tygodni a w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten etap istnieje zarówno niezbędny aby udowodnić, że akcja w Niemczech nie jest dobrym celem zatrudnienia pracownika a z razu po zatrudnieniu nie prawdopodobnie on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek istnieje na pewne w Polsce zaś jego funkcja za granicą ma cel jedynie tymczasowy a w ramach naszej pozycji w Polsce został oddelegowany do pełnienia naszych celów na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i przechowywaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we jakichś formalnościach i pozytywne kierowanie naszych ludzi do Rzeczy w Niemczech. Nasza pociecha jest kompleksowa – z skutecznej oraz bliskiej rekrutacji gości z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne oraz rada w załatwieniu wszystkich obowiązujących w ciągu delegowania pracowników materiałów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa wyniki w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książki u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z pozostałego państwa UE, zaświadczenie z firmy świadczącej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi również zgłosić ten fakt w niemczech w nowych siedzibach w relacji z wielu szczegółów, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy biorący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do książki w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacji z części i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej obecne w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak także same firmy do książki w jakich zatrudnieni są delegowani przykładają sporą siłę do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla pracownika można wypłacić jednakże w postaci ryczałtu czy diety czy w postępowanie niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków funkcji oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w rozmiarze płynącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a jeszcze Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments