Zakupy Online

      Brak komentarzy do Zakupy Online

Nie ulega wątpliwości, że handel obecnie w ogromnej mierze przenosi się do sieci internetowej. Ma to związek z naszym obecnym stylem życia – mamy coraz mniej czasu na fizyczne odwiedzanie sklepów i szukanie interesującego nas przedmiotu. Internet umożliwia nam zakupy o każdej porze dnia lub nocy, oszczędność czasu a także pieniędzy. Wokół zakupów online rozwijają się potężnie branże poboczne jak na przykład firmy kurierskie które muszą nam dostarczyć towar pod wskazany adres. Internetowa forma sprzedaży jest korzystna także dla handlowców – mogą ze swoim towarem dotrzeć do klienta w każdym zakątku kraju, czy nawet świata. Sprzedawcy nie muszą się więc ograniczać do swojego lokalnego rynku.

Wygoda kupującego

Bez wątpienia wygoda zakupów w sieci jest jednym z podstawowych argumentów przemawiających za zakupami on-line w opozycji do zakupów tradycyjnych. Kiedy już ogarniemy wszystkie obowiązki dnia codziennego możemy wygodnie zasiąść w fotelu, czy też położyć się na kanapie z laptopem lub telefonem w dłoni i poszukać interesujących nas artykułów. Nie jesteśmy uzależnieni od godzin otwarcia sklepu, nie musimy czekać w kolejce, nie musimy się przedzierać przez tłum innych kupujących. To niewątpliwe plusy zakupów w sieci, ale jest ich więcej.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Oszczędność czasu polega nie tylko na tym, że nie musimy fizycznie udać się do sklepu. Również znalezienie towaru jest znacznie szybsze w internecie. Sklep stacjonarny nie posiada najczęściej czegoś takiego jak wyszukiwarka, a czekanie na osobę z obsługi czasami dłuży się w nieskończoność. Wyszukiwarka w internecie to podstawowe narzędzie do szukania interesujących nas towarów. Możemy wyszukiwać w wyszukiwarkach internetowych – przeczesujących całą sieć, lub też w wyszukiwarkach serwisowych – znajdujących się wewnątrz serwisu w którym mamy zamiar dokonać zakupy. Wystarczy wpisać interesującą nas frazę i już możemy przeglądać rozmaite towary. Trwa to zaledwie kilka sekund.

Poza tym dzięki internetowi możemy w prosty sposób porównać ceny produktów u różnych sprzedawców i wybrać najbardziej satysfakcjonującą nas cenowo ofertę. Zostały w tym celu stworzone specjalne serwisy internetowe które porównują ceny danych przedmiotów w dziesiątkach a czasem setkach sklepów. Porównanie cen w sklepach fizycznych byłoby wręcz niemożliwe, a co najmniej kosztowało by nas wiele godzin spędzonych przy telefonie.

Bezpieczeństwo

W łatwy sposób można obecnie zweryfikować wiarygodność sklepu i towaru. Wystarczy poczytać opinie o danym sklepie internetowym czy danym serwisie aukcyjnym, możemy też bardzo łatwo sprawdzić jak długo są na rynku. Ponadto, jeżeli kupujemy w serwisie aukcyjnym, to te największe i najbardziej renomowane gwarantują bezpieczeństwo zakupów, tak więc w sytuacji jeśli sprzedawca nie wywiązałby się z umowy, serwis aukcyjny zwróci nam koszty, a z nieuczciwym handlowcem rozprawią się w swoim zakresie.

Po stronie konsumentów jest również prawo. Nie musimy się martwić, że produkt który kupiliśmy będzie niezgodny z opisem czy też będzie znacznie gorzej wyglądał w rzeczywistości niż na profesjonalnych zdjęciach w internecie. Polskie prawo pozwala nam na odstąpienie od zakupu towaru do kilku dni, a więc możemy swobodnie odesłać towar sprzedawcy a ten wówczas musi nam zwrócić pieniądze.

Rozmaite oceny i komentarze do produktów również pomagają poczuć nam się bezpieczniej przy zakupach online. O ile serwis jest wiarygodny, a oceny i komentarze są autentyczne, szybko dowiemy się z doświadczeń innych osób czy dany produkt warto zakupić. Zawsze można też zasięgnąć opinii na forach czy porównywarkach.

Czy zawsze zakupy online?

Oczywiście, nie jest tak, że cały handel przeniósł się do sieci internetowej. Gdy udamy się do centrów handlowych, szczególnie w weekend to najczęściej pękają w szwach. Ludzie często wypad do galerii handlowej traktują w kategorii spaceru, czy rodzinnego wypadu, ale nie jest to oczywiście jedyna przyczyna. Wciąż bowiem sprawdzenie towaru organoleptycznie jest niemożliwe przez internet, tzn. nie można produktu wziąć do ręki, dotknąć, pobieżnie sprawdzić solidność wykonania. Jest wiele kategorii produktów, które wielu ludzi woli kupować „na żywo”, jak chociażby ubrania – w sklepie stacjonarnym można je przymierzyć, sprawdzić czy są miłe w dotyku – to niewątpliwe przewagi zakupów w sklepach. Podobnie często jest z produktami budowlanymi, na przykład płytkami ceramicznymi – wielu ludzi chce „poczuć” produkt w ręku.

Ostatnimi czasu bardzo mocno rozwija się rynek zakupów żywności on-line. Tzn. możemy zakupić zarówno produkty spożywcze w sklepach, jak i w restauracjach gotowe dania. Powstały firmy które specjalizują się w dowozie takich produktów do domu, gdzie my zamawiamy je przez aplikację mobilną. Tutaj także ludzie często jednak wolą robić tego typu zakupy osobiście. Produkt dostarczony przez kuriera nie jest ciepły (w przypadku posiłków) jak w lokalu, kurier nie sprawdzi też świeżości pieczywa czy mięsa.

Tak więc pomimo gwałtownego rozwoju zakupów online, zakupy tradycyjne wciąż trzymają się mocno.

Sklep online i stacjonarny?

To najlepsze i najbardziej wiarygodne połączenie. Firma która posiada sklep stacjonarny i prowadzi również sprzedaż online nie tylko maksymalizuje swoje zyski, ale też jest najbardziej wiarygodna dla swoich Klientów. Ludzie wiedząc, że sklep istnieje fizycznie w danej lokalizacji, że są tam pracownicy, że jest to punkt do którego w razie problemów z produktem mogą się udać – bardziej ufają takiemu sprzedawcy.

Przykładem może być na przykład sklep „Wyspa Szkrabów” z Nysy – prężnie działający sklep zabawkowy, na rynku już ponad 25 lat. Sklep jest znany bardzo dobrze klientom w Nysie i okolicach, a od kilku lat prowadzi sprzedaż online w sklepie internetowym miastozabawek.pl.

Sklepy takie jak miastozabawek.pl są bardzo wiarygodnymi partnerami dla kupujących – firma z długą tradycją, dużym renomowanym sklepem stacjonarnym i przy okazji sklep online.

Branża zabawkowa a zakupy online

Zabawki należą do artykułów które klienci bardzo chętnie kupują przez internet. Oglądanie produktu w sieci najczęściej nie różni się zbytnie od oglądania go na żywo. Zabawki i tak najczęściej są zapakowane i nie ma możliwości otworzenia opakowania żeby Klient mógł sobie zabawkę dokładnie obejrzeć.

Ponadto w sklepach internetowych można znaleźć obszerne opisy produktów, zdjęcia przedstawiające produkt po rozpakowaniu czy po złożeniu.

Ważnym jest, żeby korzystać z pewnych i rzetelnych sprzedawców, takich jak na przykład wspomniany już tutaj sklep zabawkowy miastozabawek.pl – sklep przykładający największą wagą do każdego detalu: konkurencyjna cena, dobry kontakt ze sprzedawcą, pełna informacja, szybka realizacja zlecenia, staranne zapakowanie i zabezpieczenie przesyłki.

Serdecznie zachęcamy do zakupów w sklepie miastozabawek.pl – partnera niniejszego artykułu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments