Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór należy do Ciebie!

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór chodzi do Ciebie! Jeżeli chcesz zacząć przygotowywanie domowych soków we domowej kuchni, na pewno dziwisz się, jakie urządzenie wybrać. Bardzo prawdopodobne, że siedzisz przed dylematem: wyciskarka do owoców czy sokowirówka? Twój wybór padł na wyciskarkę? W takim razie musisz również zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze: ręczna wyciskarka do produktów i warzyw lub że natomiast elektryczna? Albo w Twoim sukcesie sprawdzi się ręczna wyciskarka do wyciągów ze pewni nierdzewnej lub innych tworzyw, na dowód ręczna wyciskarka do soku żeliwna? Spróbujemy ułatwić Ci zdecydować tę sprawę.

Ręczna wyciskarka do soków: czy toż alternatywa dla Ciebie?

Rozpocznijmy z tego, jakie rodzaje wyciskarek ręcznych jesteśmy obecnie na rynku. Możesz zdecydować się na ręczną wyciskarkę do cytrusów, której mechanizm działania liczy na ostatnim, że chcąc wycisnąć sok musisz przekroić produkt na pół i związkiem obrotowym przesuwać połówkę pomarańczy, cytryny itp. po specjalnym stożku. Ponadto, do wyboru masz także wyciskarki do cytrusów z dźwignią. Różnym rodzajem wyciskarek ręcznych jest ręczna wyciskarka ślimakowa, której wygląd przywodzi na naukę klasyczne maszynki do mięsa.

Wolnoobrotowa elektryczna wyciskarka do wyciągów z wałkiem ślimakowym: co warto narzekać na pomocy?

Co powinniśmy znać na punkt wolnoobrotowych elektrycznych wyciskarek do soków? Do wyboru jesteśmy elektryczne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe, jakie zamierzają ogromniejsze zastosowanie. Co daleko, wyciskarki ślimakowe liczymy na pionowe i poziome. Wyciskarki pionowe z prawdy są wyposażone w poszczególny ślimak, chociaż proste są również poziome wyciskarki jednoślimakowe, z kolei wyciskarki poziome posiadają dwa ślimaki. Wybór pomiędzy tymi dwoma typami urządzeń winien stanowić gotowy naszymi indywidualnymi oczekiwaniami. Co wtedy znaczy?

Wyciskarki pionowe zajmują dużo miejsca – wtedy potrafi być spore, jeśli nasza kuchnia stanowi wysoce niska, mamy ograniczoną ilością szafek, czy nasz blat jest teraz wystarczająco zagospodarowany domowymi sprzętami i zależy nam na mniejszym urządzeniu
Wyciskarka pozioma świetnie dodaje się do wyciskania wyciągu z warzyw liściastych takich jak jarmuż czy szpinak.
Dzięki pionowemu ustawieniu ślimaków, wyciskarki pionowe są łatwe w użyciu.
Niektóre modele wyciskarek pionowych pozwalają dodatkowo, na tworzenie np. makaronu. Warto podać na ostatnie uwagę wybierając odpowiedni model. Wyraź swoje życzenia i zastanów się, na jakich funkcjonalnościach najbardziej Ci zależy, gdy planujesz pomysł zainwestować w poziomą wyciskarkę do soków.

Porównanie: ręczna vs elektryczna wyciskarka do soków

Doszliśmy do sedna: co będzie dla Ciebie lepsze – ręczna wyciskarka wolnoobrotowa, lub że przecież wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa? To zależy jedynie z Ciebie i Twoich oczekiwań. Zróbmy małe porównanie zalet obu urządzeń!

Ręczna wyciskarka wolnoobrotowa

mobilność: w relacje z potrzeb, wyciskarkę możesz wziąć ze sobą również w miejsca, w których nie ma prądu
wyciskarki ślimakowe dają możliwość przygotowania wyciągów z nowych składników (zawsze sprawdzaj zalecenia producenta w niniejszym aspekcie!)
stosunkowo niska cena

Elektryczna wyciskarka ślimakowa

nie musisz brać siły naszych mięśni, całą pracę wykonuje za Ciebie urządzenie
wiele rodzajów wyciskarek ma jeszcze inne funkcje, obok wyciskania soków
do wyboru jesteś wyciskarki pionowe i poziome

REASUMUJĄC: to, na jaką wyciskarkę wolnoobrotową kończyć się zdecydujesz, winno stanowić skłonne z Twoich własnych oczekiwań. Zarówno ręczne wyciskarki, jak również wyciskarki ślimakowe posiadają własne właściwości. Wyciskarki ręczne mogą ujawnić się strzałem w dziesiątkę, jeśli często odwiedzasz, i mimo wszystko nie chcesz rezygnować z wykonywania domowych soków. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź decyzje o ręcznych wyciskarkach do soków oraz wyciskarkach ślimakowych, porównaj ich właściwości z indywidualnymi sprawami i przemyśl możliwości, jakie dają oba rozwiązania. Nie czyń szybkiej decyzji!

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments