W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

      Brak komentarzy do W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

Procedura zatrucia zęba była do niedawna częstokroć wykonywana podczas leczenia kanałowego. Na dzień dzisiejszy zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest obowiązkowe do wykonania endodoncji. W momencie gdy zakażony nerw jest źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zębową a także przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory zębowej sprawia obumarcie nerwów a także tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, by pacjent nie czuł bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, gdy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednakże nie jest konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się przy oczyszczaniu kanału, gdy pacjent wciąż czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje należytych rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent obawia się z jakichś względów normalnego znieczulenia. Bardzo często wybiera się tą metodę uśmierzenia bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to toksyczna substancja i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji prawidłowo wykonanego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części naszego ciała. Jednakże w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych a także mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, gdy trutką wydostanie się z wnętrza zęba a także przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments