Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za poświęcenie na rzecz tylko paru godzin dziennie. Warunki płacą się być mało idealne. Że coraz częściej wykazuje się, że są to oszuści jedzący na naiwności innych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na bezpośrednią i wcale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka zwracająca się sprzedawaniem przedmiotów z nowej ręki i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Usługi te tworzone są stuprocentowo przez internet, co powoduje, że firma odznacza się innowacyjnością i dobiera się do realiów XXI wieku. Że przez rodzaj działalności, jaki robi, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce toż uważa polegać na bronieniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Mamy wtedy wystawić materiał na aukcji, zadbać o dobrzy związek z klientem, i gdy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety pokazuje się, że paczki te wcale nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze wchodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i utrzymuje, że będziemy wykonywać w korporacji o odpowiedniej opinii. Gwarantują nam radę również oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób stanowi ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu wcale nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać posiada ta sztuka, i jedno, czego się dowiadujemy toż zatem, że do polskich poleceń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Jest obecne cała oferta pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie korzystają ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie daje także naszego imiona, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na sprzedaż materiałów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz jesteśmy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po przekazaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Ujawnia się jednak, że mężczyźni nigdy tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po polskiej stronie. W układzie spośród obecnym, że oferujemy na własnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której klienci mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał naszej strony umowy. W sukcesu, kiedy potrzeba nie zostanie rozwiązana, prawdopodobnie ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję własnych zadań. Według kodeksu karnego, w współzależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przedstawiają się sprytem, gdyż w sukcesu, gdy pod aukcją podpisuje się ich człowiek, więc on poniesie konsekwencje ich zadań. Więc to obecnie my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, gdyż to jednak my sprzedajemy przedmioty, które wcale nie trafiają do kupującego.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede każdym, trzeba stanowić mocno uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety stanowi toż pierwszy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je dała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane swoje obowiązki. Trzeba myśleć na aktualne oferty, w jakich nie zostały podane fakty natomiast też, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego modelu oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, jacy będę wymagali wziąć z pomocy oszusta. Im regularnie będziemy przedstawiać na policję tego modelu ogłoszenia, tym słabo będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments