Poczta kurier Lądek-Zdrój zamów online

      Możliwość komentowania Poczta kurier Lądek-Zdrój zamów online została wyłączona

Z powodu wzrastającego rytmu życia i dużej popularności zakupów internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi przyciągają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Węgliniec może być naprawdę łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie są plusy takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Węgliniec

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o małych wymiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas a także swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka elementów, najpierw trzeba złożyć zlecenie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Węgliniec zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć od nas paczkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki do adresata na czas. Najczęściej czas doręczenia paczki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć formalności. Ponadto mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości paczek z pewnością dostrzeżemy też korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego mieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu a także wymagało od nas wysiłku, szczególnie kiedypakunki sporo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza aniżeli opłata za każdą z paczek oddzielnie. Jeśli potrzebujemy wysyłać większe ilości paczek dobrze jest skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, jeśli produkt który musimy wysłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz sporo waży? Ekonomicznym wyjściem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej paczki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę a, także umożliwić kurierowi odbiór. Ze względu na wymiary pakunku musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wymiary pakunku oraz wagę musimy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety będą mogły zmienić swoją wagę pod wpływem wilgoci, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do granicznej masy pakunku. Wybierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie może zapewniać właściwego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą ucierpieć. Kiedy okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania pakunku, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Węgliniec chce by wszystkie pakunki były traktowane z delikatnością, jednak należy pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się przechylać a nawet zostać zgnieciona przez pozostałe przesyłki.

Inną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Węgliniec odbierając przesyłkę potrzebuje też ten list przewozowy dostać i jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego należy myśleć nie tylko o sobie, ale również o innych korzystających z oferty Poczta kurier Węgliniec .

Zobacz również poczta Kurier