Pitbull Patryk Vega Recz

      Brak komentarzy do Pitbull Patryk Vega Recz

Od roku 2005 filmów mających o pracy policji wyszło już dużo. Jednak zawsze nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał właśnie w kolejnym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle łatwego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i pokazywania brutalności, Naprawdę było i także w współczesnej pracy.

Pitbull Patryk Vega Dziwnów

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzeć na pozycję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą karierę działają dużo dużo, sumiennie, potrafią grać w klasie. Jednak po godzinach wszystek spośród nich musi borykać się z swymi problemami, które osłabiają im bycie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą karierę działają dużo dużo, sumiennie, potrafią grać w klasie.

Jednak po godzinach wszystek spośród nich musi borykać się z swymi problemami, które osłabiają im bycie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z kobietą, która była się odebrać mu wierna do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej sztuki Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo pożąda odpracować jeszcze dwa miesiące, które zostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a więcej w odreagowaniu na lęk połączony z funkcją popada w coraz toż ogromniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę wcielił się Krzysztof Stroiński) istnieje już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić nasze istnienie swoje. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który ogląda się w bardzo niewygodnej i delikatnej sytuacji, wdaje się on bowiem w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Dziwnów

Strony te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze realizuje swoją książkę, a poza nią stanowi panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszelki przedmiot i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że ważne minuty mogą dostarczać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co tak postępuje w ostatnim filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki sposób, że kiedy mocno pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Dziwnów

Odkrywa coraz to nowocześniejsze aspekty praktyki w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Ale czyli ich objaw istniał oczywiście suchy i ważny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Daleko nie, przekleństwa i wulgaryzmy w ostatnim przykładu nie rażą, aż tak bardzo i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w którym tworzą.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić jeszcze na ostatnich dojrzalszych i niezwykle docenianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prostych rolach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dużo zapisali się w skóry policjantów, którzy pogubili się we swym życiu własnym także potrzebują zawierać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Stanowi nią dźwięk, który stał zrealizowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą zawierać przez to temat z zdrowym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Dziwnów

Wszystkie z strony nie są czarno białe, pokazują nam się z pozostałych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który stoi się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często opisywani są jako osoby idealne, siedzące na ochronie prawa, przeważnie są bez skazy, posiadają pozytywne życie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy działają trudną pracę, a po niej potrzebują zawierać się z naturalnymi demonami. Oczywiście to doprowadziło, że film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został uznany przez publiczność, jaka zawierała teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, umieszczają się o znacznie dużo duże i ludzkie.

Pitbull Patryk Vega Dziwnów

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments