Manicure hybrydowy jest rakotwórczy?

Manicure hybrydowy – Skóra na dłoniach oraz twarzy jest bardzo wrażliwa, dlatego bardziej niż inne części ciała narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Manicure hybrydowy jest rakotwórczy?

Negatywny wpływ na jej stan mogą mieć stosowane detergenty, letnie promieniowanie słoneczne czy mroźne powietrze zimą, a nie wspominając już o coraz mniej popularnym solarium. A co z lampami UV stosowanymi do utwardzania lakierów hybrydowych? Czy są bezpieczne dla naszej skóry i paznokci? Lekarze dermatolodzy biją na alarm i ostrzegają!

Zwykłe lakiery odeszły już do lamusa i ustąpiły miejsca nowym trendom na manicure hybrydowy. Klasyczne lakiery nie dają nam takiej trwałości i wygody, szybciej odpryskują lub wycierają się. Paznokcie hybrydowe nie ulegają uszkodzeniom przez bardzo długi czas, dlatego dłużej możemy cieszyć się pięknym manicure. Pytanie, czy taka jest przyszłość?

Coraz częściej pojawiają się przesłanki o szkodliwości hybryd dla naszego zdrowia. Mowa tu o stosowanych w tej metodzie lampach UV, które wydzielając światło mające za zadanie utwardzić lakier, są najzwyczajniej w świecie rakotwórcze. Dermatolodzy na całym świecie ostrzegają o tym już ponad 8 lat! Chodzi o promieniowanie UVA, które jest emitowane przez te urządzenia, to samo, przed którym uciekamy latem chroniąc naszą skórę kremami z wysokimi filtrami.

Niestety w wypadku lamp UV nie ochroni nas ani krem z filtrem ani nawet rękawiczki ochronne, które mają za zadanie blokowanie szkodliwego promieniowania. Światło emitowane w lampach jest bardzo szkodliwe!

Efekty uboczne manicure hybrydowego

Skoro to takie szkodliwe, to co nas może spotkać przez stosowanie tej metody manicure? Po pierwsze, nasza skóra na dłoniach będzie się szybciej starzeć, a samo światło UV może wywołać u nas czerniaka podpaznokciowego! Naukowcy z Georgia Regents University odkryli, że wystarczy jedynie ośmiokrotne użycie lampy UV, aby znacznie łatwiej niż inni nabawić się zmian będących o charakterze złośliwym! Potwierdzono to obserwacjami pacjentek, duża część chorych stosowała wcześniej manicure hybrydowy!

Nowotwór złośliwy o nazwie czerniak podpaznokciowy jest bardzo ciężkim schorzeniem wymagającym trudnego leczenia i nie należy go lekceważyć. Ten nowotwór często wywołuje przerzuty, a bardzo często jest bagatelizowany, ponieważ wygląda jak krwiak albo grzybica. Wiele osób nawet go nie zauważa. Paznokieć dotknięty czerniakiem podpaznokciowym ma nierówne i ciemne zabarwienie, a w miejscu, w którym występuje może być odczuwalne pulsowanie i wzrost ciepła. W takim wypadku konieczny jest kontakt z lekarzem! Każdy powinien zadać sobie pytanie czy warto dla urody poświęcać swoje zdrowie!

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments