Czy Lenovo Yoga Tab 3 Plus jest sprzętem godnym polecenia

Lenovo Yoga Tab 3 Plus 10 – dokumentacja, zawartość opakowania

Lenovo Yoga Tab 3

Bez wątpienia modernizacji nie uległa sama rodzaj tabletu. Charakterystyczna konstrukcja, stanowiąca zestawienie płaskiej obudowy z umiejscowionym przy dole walcem, mieszczącym w swoim wnętrzu nie jedynie baterię, lecz dodatkowo strukturę dźwiękową. Dokumentacja techniczna urządzenia prezentuje się następująco:

Ekran – 10,1 cali wyświetlacz rodzaju IPS ( In-Plane Switching)

Układ procesorowy – Snapdragon o częstotliwości taktowania 1,8 GHz od firmy Qualcomm.

Procesor graficzny-wydajny układ Adreno w wersji 510 o taktowaniu 540 MHz

Pamięć cyfrowa – 3 Gigabajty pamięci generacji LPDDR3.

Pamięć wewnętrzna – 32 Gigabajty.

Standardy komunikacyjne – Wi-Fi, LTE, Bluetooth, GPS, Gloonass.

Aparaty-przedni o rozmiarze 5 Megapikseli, tylni o wielkości 13 Megapikseli

Złącza-mini Jack do urządzeń audio, Mini Universal Serial Bus, wejście na kartę pamięci slash.

Akumulator-o stosunkowo dużej wielkości, czyli 9300 mAh.

Rozmiar – 247 mm (długość) na 179 mm (szerokość na 4,7 mm (szerokość krawędzi)

Masa – 644 gram co w połączeniu z rozmiarami pozwala na swobodne trzymanie urządzenia w dłoni.

W porównaniu do pierwszego modelu urządzenia nie uległa zmianie format ekranu, aczkolwiek podwyższono jego rozdzielczość, i aktualnie wynosi ona 2560 × 1600 pikseli. To popularna w urządzeniach mobilnych matryca Quality HD,+. Głównym podzespołem sprzętu jest ośmiordzeniowy mikroprocesor Snapdragon w wersji 652 od firmy Qualcomm, który współpracuje wraz z układem graficznym Adreno w odsłonie o numerze 510 i 3 GB pamięci operacyjnej. Na dane przeznaczono dysk o pojemności 32 GB, z czego ponad 25 GB jest dostępne dla użytkownika. Tablet wyposażono w bazowy komplet interfejsów, w skład którego wchodzą port USB typu C, gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm, czytnik kart pamięci oraz slot kart SIM wielkości nano. Za zasilanie urządzenia odpowiada ogniwo o pojemności aż 9300 mAh.

W opakowaniu od tabletu Lenovo oprócz samego urządzenia znajduje się kabel USB, wtyczka kontaktowa , poradnik korzystania ze sprzętu oraz paragon gwarancyjny. Wariant z możliwością łączenia się z siecią LTE jest o 300 zł droższa od tego z jedną możliwością połączenia z siecią — przy użyciu Wi-Fi.

Lenovo Yoga Tab 3 – wygląd, budowa, materiały

Lenovo Yoga Tab 3 od Lenovo z przodu praktycznie w całości wypełnia ekran. Matryca, która jak wcześniej wspomniano, oferuje rozdzielczość 2560 × 1600 pikseli. Z racji temu obraz jest wyświetlany, uwzględniając wszelkie drobiazgi oraz daremnie jest w tym przypadku doszukiwanie się niewyostrzonych profilów. Obraz generowany przez wyświetlacz charakteryzuje się dobrym nasyceniem kolorów, wysokim poziomem jasności oraz kontrastu. Jak przystało na matrycę In-Plane Switching, rewelacyjne są także kąty patrzenia. Dotyk funkcjonuje doskonale – do kontaktu z tabletem wystarczy delikatne dotknięcie. Przy owej okazji nie sposób nie pamiętać o świetnej technice, którą zastosowano, a mianowicie AnyPen. Dzięki niej jakikolwiek przedmiot przeprowadzający energię elektryczną, dotykający wyświetlacz, wykorzystywany jest jak popularny Pen. Jednogłośnie jest to udany wyświetlacz i praktycznie nie można mieć do niego zastrzeżeń.

Dookoła wyświetlacza w urządzeniu przeprowadzono ramkę o rozległości 1 cm. Po lewej stronie umieszczono aparat fotograficzny służący głównie do rozmów internetowych w aplikacjach typu Skype lub fotografowania twarzy. Obraz, jaki wykonuje aparat, jest dobrej jakości. Brak szczególnych kłopotów z rozmazywaniem filmowanego lub fotografowanego obrazu, lub z jakością audio i wszystko działa sprawnie i błyskawicznie.

Z Przodu urządzenia także, jak w przypadku poprzednich wersji sprzętu znajduje się nagłośnienie umiejscowione pod wyświetlaczem. Są to cztery głośniki od świetnej firmy popularnej w produkcji sprzętu audio JBL w przeciwieństwie do poprzednika, który posiadał jedynie dwa głośniki. Dźwięki, które produkują, są wręcz krystaliczny, chociaż czuć w nim niewielką nutę niedokładności, która jednak jest mało zauważalna. Możliwość pogłaśniania oferuje ogromnie wielkie natężenie, co z pewnością zadowoli większość użytkowników. Nagłośnienie jest jak najbardziej przyjemne dla uszu wewnątrz, jak i również na zewnątrz i dźwięk jest bardzo dynamiczny. Wytwarzane nagłośnienie jest prawidłowe z technologią Dolby Atmos.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus 10 doczekał się dodatkowo implementacji innego rodzaju materiałów. Znamy owo aktualnie spośród smartfonów. Artykulacja o panelu tylnym w zdecydowanej większości pokrytym skórą ekologiczną, z wytłoczonym w środku logiem markowym „Yoga”. Tworzywo, choćby nie jest skórą naturalną, to został zastosowany z klasą, nie niszczy ogólnego wyglądu urządzenia. Umożliwia także trzymanie stosunkowo ciężkiego tabletu, uniemożliwiając efektywnie jego wyślizgnięcie się z rąk.

Dolna część jest dobrze wyprofilowana. Na jego prawej krawędzi znajduje się obiektyw aparatu głównego. Jednak jego umiejscowienie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ, należy mocno uważać, żeby nieświadomie nie przykryć go mając w ręce urządzenie.

Dolny zaczep umożliwiający położenie w pionie tabletu jest bardzo pomysłowy i w odróżnieniu od tego samego pomysłu w poprzedniej odsłonie można go zablokować a w dodatku może dobrze robić jak zawieszka do jakiejś powierzchni, co jest genialnym pomysłem.

Zaczep został niezwykle ciasno połączony z obudową. Dzięki temu możemy bezproblemowo ustawić tablet pionowo bądź w skosie bez obawy, iż urządzenie się nie przewróci. Gdyby jakość wykonania tabletu nie zmieniła się, na co mocno się zanosi po kilku latach, będzie on równie stabilny.

Pod zaczepem umiejscowiono port kart telefonicznych SIM w formacie nano oraz slot na karty pamięci slash umożliwiający za implantowanie 128 Gigabajtów dodatkowej pamięci.

Lenovo Yoga Tab 3 10 posiada wszystkie fundamentalne złącza fizyczne Po lewej stronie, umieszczono złącze USB w formacie C. Najnowszy standard wejścia USB jest ogromnym atutem, niżej znalazł się klawisz włączania i blokady tabletu, który, co więcej, posiada lampkę, która go podświetla. Przycisk, również informuje użytkownika otrzymanie nowych powiadomień miganiem podświetlenia. Nad przyciskiem ON/OFF oczom ukazuje się klawisz umożliwiający zmianę natężenia nagłośnieniowego. Przycisk działa płynie bez zacinek, lecz jego zdecydowaną wadą jest wklęsłe umiejscowienie, co utrudnia regulacje dźwięku w ciemności.

Po przeciwnej bocznej stronie umieszczono się port słuchawkowy typu mini Jack o wielkości 3,5 mm. Jego umiejscowienie, podobnie jak umiejscowienie szkła aparatu, nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ powoduje dyskomfort w trakcie korzystania z tabletu po włożeniu kabla urządzenia audio.

Rodzaj tworzyw użytych do całości urządzenia i ich dopasowanie, nie wywołują żadnych rozczarowań. Jest to sprzęt wysokich progów. Prawdopodobnie nie najwyższych i bezsens porównywać go choćby IPada od Apple, lecz jest to zupełnie inny pułap cenowy, mimo to nie wiele mu do niego brakuje. Świetne użycie części, metal bądź materiału skórzanego przyjemne w dotyku oraz – co najważniejsze – nadzwyczaj dobrej jakości, tworzą urządzenie godne przykucia uwagi.

System, działanie, wydajność, multimedia

Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android w wariancie 6.0.1 Marshmallow. Jego superlatywom, którą niedocenia garść osób, jest brak wtrącanie się wytwórcy. Nie badania w nim wyszukać , skórek czy innego rodzaju modyfikacji systemowej. Niemal nikt nie ingerował tego typu zmiany, dlatego iż w urządzeniu pojawiło się kilka programów wytwórcy się cokolwiek aplikacji wytwórcy, które mają na celu ciągnąć w górę więzy współpracy z tym sprzętem i zmaksymalizować przyjemność z jego użytkowania:

– Program umożliwiający sprawdzanie stanu pogodowego na wybranym przez użytkownika obszarze AccuWeather.

-Zakładka sterowania właściwościami audio.

-Program stosowany do transmisji między innymi urządzeniami plikami w formacie MP3 I MP4.

-Dyktafon audio.

-Program do zarządzania kopią bezpieczeństwa służącą do odtworzenia danych.

-Zakładka służąca do dodawania, usuwania i edycji kontaktów.

Lenovo Yoga Tab 3 działa bez zastrzeżeń, aczkolwiek występują od czasu do czasu niewielkie przycinki oprogramowania, jednak nie mają one większego wpływu na korzystanie i prędkość działania systemu, włączania urządzania, włączania programów i tym podobnych.

Sprzęt świetnie radzi sobie z plikami wideo i innymi różnego pokroju. Nie straszne mu żadne rozszerzenia plików. Nawet na wbudowanym odtwarzaczu nie zetknąłem się z plikami, których tablet nie chciałby odtworzyć – jednakowo nagraniowych, a także MP4. . Bez względu na format oraz rozdzielczość plików formatu MP4, czy odtwarzamy je przez odtwarzacz, czy np. serwis YouTube, pojawia się delikatny brak zbieżności dźwięku z obrazem. Problem ten powoduje, iż rozmowy bohaterów utworu nie „sklejają” się wraz z ich gestykulacją.

Lenovo Yoga Tab 3 posiada dwie kamery fotograficzne. Tylny aparat o rozdzielczości 13 Megapikseli pozwala tworzyć zdjęcia i filmy fenomenalnej jakości matrycy 13 Megapikseli est aspektem, którego nie do końca oczekiwał producent. Program do wykonywania zdjęć posiada kilka rozszerzonych funkcji wykraczających poza podstawowe i umożliwiający na dość sporo przeciętnemu użytkownikowi, który zbyt bardzo nie pogłębia się w fotografię profesjonalną. Zdjęcia nie należą do za bardzo wybitnych, ale z pewnością będą w stanie zadowolić właściciela Tabletu, który zapewne nie zakupił go w celu robienia fotografii, ponieważ jest to dość niewygodne w przypadku tabletów z uwagi na ich wielkość zdecydowanie większą od telefonów komórkowych.

Jednostka procesorowa Snapdragon 652 i karta graficzna popularnego w tego typu podzespołach mobilnych Adreno w wariancie 510 stawia „maszynkę” od Lenovo wysoko w rankingu wydajnościowym na światowym rynku technologicznym. Wskutek tego każda program komputerowy bądź gra mobilna uruchamia się ekspresowo i funkcjonuje z dużą płynnością. Trudem będzie także zaskarżenie urządzenia o słabym połączeniu z siecią dostępu bezprzewodowego, co sprawia, iż rozgrywki online sprawiają samą przyjemność. Każdy ze złącz i standardów działa właściwie i rzadko sprawia kłopoty przy użytkowaniu.

Duża pochwała należy się też akumulatorowi, który magazynuje energię elektryczną tabletu. Ponad 9 tysięcy mAh daje możliwość korzystania z urządzenia przez dziesiątki godzin przy nieustannie włączonym module sieci bezprzewodowej, rozgrywek mobilnych, słuchania naszych ulubionych tytułów piosenek czy też oglądania kinowych przebojów.

Podsumowanie

Jednym z aspektów, które zasługuje największego pochlebiana to przed chwilą wspomniany akumulator, który jest źródłem energetycznym dla urządzenia, jest to ogromny sukces chińskiego giganta Lenovo i osiągi wytrzymałości są rzadko spotykane w innych urządzeniach tego typu i tablet o porównywalnie wytrzymałej i pojemnej baterii jest ciężki do znalezienia bądź jest w wyższym pułapie cenowym. Kolejna rzecz, o której trzeba wspomnieć na koniec to wyświetlacz o relatywnie wysokiej rozdzielczości wśród tabletów. Mimo ogromnego ekranu można cieszyć się z korzystania sprzętu przez długi okres w wysokiej jakości i przyjemnych odczuciach dla oczu. Ten, który został zastosowany w chińskim sprzęcie Lenovo to solidnej jakości podzespół, od którego nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Nagłośnienie także jest na przyzwoitym poziomie, co uwydatnia odczucia z korzystania. Cały tablet jest wykonany z najlepszej jakości tworzyw i jest w stosunku do innych tabletów bardzo odporny na wstrząsy i zadrapania.

Tab 3 plus nie jest jednak wolny od minusów. Jednym z podstawowych jest niewłaściwe i mało komfortowe umiejscowienie tylnej kamery fotograficznej, kolejną zasadniczą wadą jest mała zbieżność nagłośnienia z wyświetlanym obrazem na ekranie, co powoduje efekt, który wygląda jak opóźnienie. Nie jest to jednak defekt samego tabletu a jego oprogramowania systemowego, więc jest duża nadzieja na to, iż ta niechciana cecha zostanie usunięta wraz z aktualizacją.

Lenovo Yoga Tab 3 jest godnym zakupem dla osób, które są w stanie przeznaczyć taką kwotę na sprzęt, który tak naprawdę można zastąpić smartfonem, który jest o wiele bardziej mobilniejszy a co ważniejsze tańszy, lecz dla mobilnych maniaków i fanów Androida jest to świetna opcja ze względu na swoje możliwości, małą awaryjność i co najważniejsze solidną konstrukcję.

Jak wybrać najlepszy tablet

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments