Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Potwierdzenie ciąży u pań jest bardzo często rezultatem podejrzeń a także przypuszczeń przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Samo zatrzymanie miesiączki nie jest natomiast jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy przeprowadzają również dodatkowe badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mamusia pragnie dowiedzieć się o zajściu w ciąże tak szybko jak to tylko możliwe. Jednakże takim pierwszym sygnałem poczęcia jest częstokroć spóźniająca się miesiączka. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero wtedy zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie nie będą one przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeśli natomiast chcemy dowiedzieć się o poczęciu wcześniej, będziemy mogli pójść się na wizytę do ginekologa. Lekarza może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Za niska wartość hCG znaczy, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. W przypadku jego za wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Zanim lekarz dostanie wyniki badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami zapłodnienia może być rozpulchnienie pochwy a ponadto zasinienie a także rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić również badanie USG dopochwowo. Poprzez takie badanie możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments