Jak lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

      Brak komentarzy do Jak lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Z chwilą, kiedy kobieta potwierdzi u ginekologa swoją ciąże, ma możliwość wejść pod jego profesjonalną opiekę. Kontrolowanie przebiegu ciąży daje bezpieczeństwo matce a także dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


Jak lekarz ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Im szybciej znajdziesz się pod opieką ginekologa tym lepiej. Poprzez to, jeśli podejrzewasz u siebie ciąże absolutnie nie zwlekaj z wizytą u ginekologa. Po potwierdzeniu ciąży – przez USG – ginekolog kieruje pacjentkę na wszystkie potrzebne dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć konflikt serologiczny,
* morfologia krwi a także badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV a także HCV,
* oznaczenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży istotne są regularne wizyty u ginekologa a także badania, które pozwalają nam sprawdzić, czy aby na pewno zarodek prawidłowo się rozwija. Wśród tych badań, które matka musi obowiązkowo wykonać znajdują się:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia a także badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po 20 tygodniu ciąży trzeba przeprowadzić testy czy nie występuje cukrzyca ciążowa, która nieleczona może prowadzić do uszkodzeń płodu. W sytuacji kiedy zostanie ona stwierdzona matka obowiązkowo musi być pod opieką lekarza a także diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży matka musi dodatkowo zrobić badanie KTG. Przed planowanym terminem porodu wykonuje się także badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka otrzymać może skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments