Jak kupować za pośrednictwem Allegro

Allegro to największa polska internetowa platforma aukcyjna. Dzięki niej możemy kupić praktycznie wszystko. Od drobnych drobiazgów, po drogie i ekskluzywne towary, ciężko dostępne na rynku. Jak zacząć zakupy?

Przede wszystkim, aby zacząć robić zakupy za pośrednictwem Allegro.pl musimy posiadać w pełni aktywowane konto. Możemy je utworzyć całkowicie za darmo, wypełniając prosty formularz. Cały proces rejestracji nie potrwa dłużej niż kilka minut, a korzyści mogą być ogromne. Aby dowiedzieć się więcej na temat rejestracji przejdź do podstrony Rejestracja w Allegro.

Jeżeli mamy już konto w serwisie następnym krokiem jest wyszukanie przedmiotu, który chcemy zakupić. Przedmioty w Allegro posegregowane są tematycznie, według kategorii. Możemy „krok po kroku” dotrzeć do interesujących nas przedmiotów z danej kategorii. Jeżeli nie mamy tyle czasu możemy skorzystać z wyszukiwarki, w której wystarczy, że wpiszemy nazwę szukanego przez nas przedmiotu i naciśniemy przycisk szukaj, bądź wciśniemy klawisz Enter. Po chwili na naszym monitoru ukazuje się lista przedmiotów zawierających w tytule wpisaną przez nas frazę.

Jeżeli wybraliśmy już interesujący nas przedmiot i jesteśmy zdecydowani na zakup powinniśmy sprawdzić kilka elementów. Przede wszystkim w ramach bezpieczeństwa musimy sprawdzić czy sprzedający jest wiarygodny. Jak to zrobić? Wystarczy sprawdzić ile komentarzy pozytywnych posiada sprzedający. Następnie musimy wybrać interesującą nas formę zakupu. W Allegro.pl są 2 podstawowe formy: aukcja oraz kup teraz.

Jeśli wszystko jest dla nas wiadome i zasady aukcji nie budzą naszych podejrzeń możemy zakupić interesujący nas przedmiot. Po zakupie (zostaniemy poproszeni o zalogowanie, jeżeli do tej pory tego nie zrobiliśmy) otrzymamy maila z komunikatem od sprzedającego. Zazwyczaj zawiera on numer konta, na który mamy wpłacić pieniądze oraz informacje na temat sposobu kontaktu z sprzedającym oraz inne ważne wiadomości.

W tym momencie powinniśmy wpłacić pieniądze za przedmiot (plus ewentualny koszt wysyłki) na konto bankowe podane przez sprzedającego. Jeżeli wybraliśmy przesyłkę za pobraniem możemy czekać na przedmiot. Jeśli musimy podać jakieś informacje dotyczące zakupionego przedmiotu (np. rozmiar lub kolor) powinniśmy kierować się informacjami zawartymi w mailu po zakupie przedmiotu.

Gdy zakupiony przedmiot już do nas dotrze, aby sfinalizować transakcję powinniśmy wystawić sprzedającemu opinię. Do tego celu w Allegro został stworzony system komentarzy. Na pewno po jakimś czasie sprzedający odwdzięczy się tym samym.